sałatka z kaszą jaglaną i łososiem

Obecnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej również szuka się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje w pełni odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, niemniej jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele prawidłowiej. Imponującym przykładem odpowiedniego artykuły jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach niezmiernie niejednokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

pierogi z kaszą jaglaną i serem

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest niezwykle prosta – kasza jaglana to kompletnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to niesłychanie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją trochę inaczej niż szablonową, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu jednakowoż jest tego warte, bo wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Z jakiego powodu niemniej jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada bardzo dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar bądź trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj odpowiednim źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, lecz nie tylko, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, które niezwykle poprawiają pamięć oraz koncentrację a również wiele wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza nadzwyczaj odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.