kuchnia włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane potrawy takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w karcie można znaleźć też mniej znane potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Posiłek na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać też wino. Lampka białego wina to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. Dobra restauracja włoska w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi oraz cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać różnorodny wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film