Kraków przyjazny przedsiębiorcom

Najważniejszym z największych przeszkód w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Polskie miasta są nie przygotowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się ilości samochodów na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność infrastruktury miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i naprawy istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.