Co piszą w dziennikach o stolicy Małopolski

Pośród wielu stolic województw w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się miastem przyjemnym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w ostatnich latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Pomocne zmiany w Krakowie.
Co niezłego załatwiono w ciągu niedawnego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Szybkie działanie w zakresie uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, i potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Liczne zmiany nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Najczęściej ignorujemy nie związane z nami informacje. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie za mało się dzieje. Natomiast Kraków rozwija się z każdym miesiącem. Zmiany w obszarze zarządzania odpadami, budowie i modernizacji sieci wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie pozwalają nam lepiej i wygodniej żyć. Miasto rozwija się również w zakresie opcji rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te nowości zachęcają przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta plany nie tyczą się tylko samego środka Krakowa, ale również są związane z pełnym województwem małopolskim. Dlatego lepiej nie utyskiwać lecz zobaczyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Następne miesiące – o ile będzie możliwość utrzymania tempa zmian – umożliwią Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Prezydent miasta Krakowa